جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠
منو اصلی
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > باید در حوزه سینما، تئاتر، موسیقی و... هم قاسم سلیمانی ها داشته باشیم


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت در مراسم تودیع و معارفه رییس حوزه هنری استان خراسان رضوی

باید در حوزه سینما، تئاتر، موسیقی و... هم قاسم سلیمانی ها داشته باشیم

با حکم مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور، میثم مرادی به عنوان رئیس حوزه هنری خراسان رضوی هنری خراسان رضوی معرفی شد و از یک دهه تلاش و فعالیت آقای سید جواد رفائی رئیس سابق حوزه هنری خراسان رضوی قدردانی شد.

رئیس حوزه هنری کشور در این مراسم گفت: رویکرد اصلی حوزه هنری کشور ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است .

او ادامه داد: حوزه هنری با تکیه بر هنرمندان به عنوان سرمایه اصلی این حوزه، در 10 سال گذشته فعالیتهای گسترده ای در حوزه ادبیات وهنر دینی انجام داده است و مسئولان حوزه های هنری کشور باید در ادامه راه خود افزایش تولیدات را با توجه به هویت ملت انقلابی ایران در برنامه های خود قراردهند.

وی ادامه داد؛ انقلاب اسلامی در خارج از ایران و آن سوی مرزها علاقه مندانی دارد که اتکایشان به انقلاب، و باورشان به آرمان های انقلاب، اگر از مردم ایران بیشتر نباشد، کمتر نیست. حوزه هنری در بخش بین الملل وظایفی دارد به ویژه نسبت به کشورهای همسایه، به ویژه نسبت به زبان فارسی، که در این زمینه از آقای رفائی خواهش کردیم دبیری این بخش را به عهده بگیرند به ویژه در حوزه استان ها  که استان های ما فراتر از استان هستند و البته خراسان رضوی که از همه جلوتر است. رئیس حوزه هنری کشور افزود؛ در این زمینه باید برنامه ریزی داشته باشیم که آقای رفائی این بخش را پیش خواهند برد به ویژه در حوزه زبان فارسی و کشورهای فارسی زبان که ماموریت ویژه دارد.

مومنی ضمن اشاره به فعالیت های حوزه هنری خراسان رضوی، ادامه داد؛ در زمان آقای رفائی حوزه هنری خراسان رضوی واقعا درخشید. این حوزه به لحاظ قدمت در شمار نخستین حوزه هنری استان ها است. و خاستگاه خیلی از هنرمندان برجسته امروز ادبیات و هنر بوده است. که این فقط مربوط به گذشته نیست و امروز هم همینطور است.

محسن مومنی شریف افزود؛ کمتر اتفاقی بوده که در حوزه هنری خراسان رضوی به آن واکنش نشان نداده باشند، هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی.

وی افزود؛ حوزه هنری خراسان رضوی محور و پایگاهی خواهد بود برای هنرمندان علاقه مند به انقلاب و آرمان های انقلاب اسلامی. راهی مبتنی بر جهان بینی توحیدی و جهان بین الهی و اسلامی. مبتنی بر معارف اسلام ناب محمدی (ص).

مومنی ضمن اشاره به برخی از محورهای مربوط به رئیس حوزه هنری خراسان رضوی، گفت؛ ادبیات ما نیاز به حماسه دارد. خراسان رضوی پایتخت ادبیات حماسی و زبان فارسی است. که این یکی از محورهای فعالیت آقای مرادی خواهد بود.

رفائی رئیس سابق حوزه هنری خراسان رضوی هم در این مراسم با اشاره به مقام های برتر حوزه هنری خراسان رضوی در یکسال اخیر در جشنواره های کشور گفت: تلاش کردیم تا از هنرمندانی که در تولیدات خود به حوزه دین وارزشهای انقلاب اسلامی توجه دارند حمایت شود

نصراله پژمان‌فر نایب رئیس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: به جرات مي‌توان گفت ظرفيتي که به برکت علي‌بن موسي‌الرضا (ع) در اين شهر وجود دارد از جمله در حوزه هنر ظرفيتي بي‌بديل در کشور است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تلاش‌هاش بسياري نيز در حوزه‌هاي نرم‌افزاري به انجام رسيد و امروز اين پرچم در اختيار کسي قرار مي‌گيرد که با نشاط، تلاش، تجربه و همچنين با سابقه وارد اين ميدان شده‌اند، عنوان کرد: حوزه هنري در حوزه مسائل فرهنگي چه در بحث تربيت نيروهاي کارآمد و چه در خصوص توليدات فاخر پرچم‌داري مي‌کند اما انتظار داريم ظرفيت‌هايي که امروز در حوزه هنري به بروز و ظهور رساندن گفتمان انقلاب اسلامي در حوزه هنر مي‌پردازد، مورد توجه رئيس جديد حوزه هنري قرار گيرد، چرا که ما مي‌توانيم بسياري از ظرفيت‌ها را به فعليت برسانيم.

وي با بيان اينکه امروز بسياري از حرف‌ها را بايد در حوزه‌هاي اجرايي و نه در پشت تريبون‌ها بزنيم، تصريح کرد: در توليد فيلم بايد امروز کار بزرگي در سينما و تئاتر صورت گيرد و ما با ايده‌آل فاصله‌اي داريم. اگر امروز در عرصه نظامي در دنيا حرفي براي گفتن داريم و مي‌توانيم اسوه نشان دهيم و به عنوان مثال قاسم سليماني اسوه‌اي در حوزه نظامي براي همگان شناخته شده است، ما بايد در منطقه بتوانيم قاسم سليماني‌هايي در حوزه سينما، تئاتر، موسيقي و داشته باشيم که نشان دهد ايراني يک انسان‌ توامند است و وقتي در اين عرصه‌ها حضور و ورود پيدا مي‌کند، مي‌تواند اقدامات بزرگي را رقم بزند.

پژمان‌فر گفت: امروزه متاسفانه با توجه به جايگاه مشهد وظيفه‌اي سنگيني داريم چرا که با جوانان با انگيزه و پرتلاشي رو به رو هستيم که مي‌توانند در قالب‌ و عرصه‌هاي مختلف ظهور پيدا کنند و توانمندي‌هاي خود را بروز دهند و در اين ميان نيز رئيس جديد حوزه هنري، پرچم‌دار اين مسئله است.

نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی


١٣:٣٥ - يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٨٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٨٣٥صفحه اصلی > اخبار سایت 
Mashhad2017

     

پیوندها